WIKĘD – Nowa edycja katalogu jesień 2021


11 października 2021

Tegoroczny, jesienny katalog drzwi WIKĘD to duże zmiany stylistyczne, produktowe oraz technolo-giczne. Jesteśmy przekonani, że nowy katalog spotka się z dużym zainteresowaniem.

Ościeżnica aluminiowo-kompozytowa dedykowana drzwiom linii Premium to rozwinięcie świetnie przyjętej nowości z ubiegłej edycji ofertowej. Zastosowany w ościeżnicy kompozyt z włókna szklanego to połączenie szklanych włókien z żywicą. Znany jest ze swojej wysokiej stabilności i trwałości, przez co doskonale sprawdza się m.in. w wymagającym budownictwie. Włókno szklane jest materiałem długowiecznym – jest bardzo stabilne, nie odkształca się i ma wysoką odporność na temperaturę. Kompozyt w ościeżnicach WIKĘD stosowany jest jako rdzeń dla obudowy aluminiowej.

Kolekcje drzwi Glass Loft i Glass Front rozbudowują ofertę o nowe możliwości drzwi, których wygląd opiera się na nietuzinkowym szkleniu. Drzwi kolekcji Glass Front zachwycają taflami szkła, również w dużym formacie, aplikowanego bezpośrednio na drzwi, co jest zwracającym uwagę elementem dekoracyjnym – stanowiącym imitację klasycznego szklenia. Drzwi te nie zawierają pakietu szybowego, dzięki czemu można zachować maksymalną prywatność i świetne parametry termiczne, zachowując przy tym zachwycający wygląd kolekcji Glass. Wzory kolekcji Glass Loft są powieleniem tych, znanych z Glass Front, jednak z pozornie niewidzialną różnicą. Pod szklaną, czarną aplikacją znajduje się pakiet szybowy umożliwiający przepuszczanie światła.

Drzwi przeciwpożarowe linii ALU Fireline występujące w opcji EI30 oraz EI60 stanowią mocne uzu-pełnienie oferty produktów inwestycyjnych. Drzwi zgodne z aktualnymi przepisami i potwierdzone aprobatami technicznymi poszerzają ten segment drzwi WIKĘD. Konstrukcja oparta o sprawdzone profile, trzy opcje designu oraz niezliczone możliwości w budowie szklanych zestawów – to produkt szyty na miarę dla każdego, kto dba o bezpieczeństwo przeciwogniowe oraz dymoszczelność. Linia doskonale sprawdzi się w osiedlach mieszkaniowych, szpitalach, zakładach produkcyjnych, szkołach a nawet inwestycjach prywatnych. Linia ALU Fireline, w standardzie wyposażona w samozamykacz,
to nieznane dotychczas możliwości personalizacji drzwi jedno i dwuskrzydłowych – od precyzyjnie dostosowanej wielkości, poprzez klasę EI, aż po różnorodną kolorystykę i akcesoria.

Pochwyt Space Deerstone występujący w dwóch długościach – 500 oraz 900 oraz dwóch wersjach – z ramką białą oraz czarną to najnowsze rozszerzenie tego produktu. Konfiguracja pochwytu pozwala na tworzenie niespotykanych dotychczas wariantów drzwi i okuć. Spieki kwarcowe Deerstone zastosowane w tym pochwycie całkowicie odmieniają wygląd wybranych wzorów drzwi. Trzy możliwości wyboru kolorów spieków Deerstone pozwalają efektownie dopasować wygląd drzwi np. do koloru elewacji lub gresu.

Nowa odsłona pochwytu Toro z podświetleniem LED to bogactwo możliwości. Prosta, pionowa bryła występująca w dwóch kolorach – INOX oraz Black. Nowa wersja czytnika biometrycznego po-zwala na skanowanie Twoich linii papilarnych jednym dotknięciem palca – bez konieczności przejeżdżania nim po powierzchni skanera. To także rozbudowana aplikacja mobilna z prostym nadawaniem uprawnień, wyższa intuicyjność i szybkość działania. Prosta, pionowa bryła z nowoczesnym,
dotykowym czytnikiem linii papilarnych sterowanym z mobilnej aplikacji, przyciskiem oraz podświetleniem od strony wewnętrznej wraz ze zintegrowanym czujnikiem zmierzchu. Jest w czym wybierać!
Przycisk zwalniający napięcie w pochwycie (z przyciskiem lub czytnikiem linii papilarnych) doskonale sprawdzi się w miejscach, w których tymczasowo (np. na noc) należy uniemożliwić dostęp do drzwi od strony zewnętrznej. Akcesorium występuje w kolorze INOX oraz Black.

Opcja awaryjna we wkładkach drzwiowych zapewnia dostęp do drzwi kluczem z obu stron, a jednocześnie – unikamy tym samym możliwości zablokowania przejścia, gdy klucz pozostanie w drzwiach z niedostępnej użytkownikowi strony.

Wrzutka na listy świetnie zastąpi klasyczne skrzynki na listy – także te o większym formacie.

Szczegóły w katalogu.